Jonathan Davis životopis

23. březen 2014 | 16.59 |

Davis JonathanJonathan Davis

Povolání: Zpěvák, skladatel, textař, dudák / Datum narození: 18.1.1971 v Bakersfield, Kalifornie, USA / Znamení: Kozoroh / Výška: 188 cm / Barva očí: Hnědá


Životopis:   Jonathan Davis vyrostl v Bakersfieldu ve státě Kalifornie. Má mladšího bratra Marka Chaveze, zpěvák skupiny Midnight Panic a zakladatel Adema. Jonathan pomáhal produkovat Adema druhé album Unstable.

Jako dítě byl Davis sexuálně zneužíván blízkým rodinným přítelem. Píseň Daddy je o jeho zneužívání a pravdě, že jeho rodiče nechtěli věřit co se dělo. Jonathanův otec Rick Davis se k tomu vyjádřil slovy: ,,Tento čin byl překvapivě spáchán ženou a s Jonem jsme se rozhodli, že její jméno se nikdy nikdo nedozví." Když nahrávali píseň Daddy, stával se Jonathan příliš emoční, proto vždy nechali pásku puštěnou déle. Na konci je slyšet vrzot dveří. To je Jonathanův odchod ze studia. Na koncertě hráli tuto skladbu jen jednou, ale Jonathana to tak dojímalo, že syoung J.Davis tím přestali. Byl často zhroucený a deprimovaný, což se přeneslo do mnoha songů jako například Freak On The Leash, Thoughtless a No Place To Hide.

V Dětství trpěl astmatem, měl silné problémy a v pěti letech byl již několikrát hospitalizován.

Jeho první hudební inspirací v dětství byl muzikál Andrew Lloyd Webber Jesus Christ Superstar.

V mládí Jonathan Davis prošel další tvrdou zkouškou při rozvodu jeho rodičů. Jeho otec se poté znovu oženil.

V šestnácti letech přijal práci na pitevně v Kern County jako pomocník. Chodil tam, aby mohl maturovat na škole v San Francisku, obor patologie. Zážitky jej dost poznamenaly, každý den viděl oběti autonehod, sebevražd a sexuálního trápení, včetně lidí, s kterými se bavil den před tím. Velmi ho to stresovalo a dodnes trpí nočními můrami. Jeden ze zážitků je vyjádřen písní Pretty na albu Follow The Leader.

Na střední škole získal neobvyklou přezdívku "HIV", která vznikla z pojmu "faget" (buzerant) a kterou byl nazýván, přesto že nikdy AIDS či HIV virus neměl. Jonathan byl jiný než jeho přátelé a vrstevníci, už také proto, že nosil jiné oblečení. Jeho idol byla tenkrát popová hvězda Duran Duran.

Reclaim My Place... ,,To je song o tom, jak jsem si myslel, že se stanu rockovou hvězdou a už se mi nikdo nebude smát, ale moje kapela mě stále nazývá "fag" (buzík). Skoro každý si myslí, že jsem homosexuál," říká Davis.

young Jonathan DavisZůstaňte s Jonathanem na chvíli sami a poznáte, že je cílem neustálých narážek na homosexuály. Skladba Faget odráží dobu Durana Durana - romantická hudba, zpěváci měli make-up a často byli na seznamu gayů, i když to nebyla pravda. "Každý si myslí, že jsem po celý život buzerant, tak co mám dělat, můžu si z toho maximálně dělat legraci," říká Davis, ,,abych se s tím vyrovnal."

Jako vzpomínku si Jonathan Davis nechal vytetovat "HIV" na levou ruku. ,,To tetování asi zachránilo můj život. Když se dostanete do situace, kdy vás přepadne vášeň a chtíč... podíval jsem se na to tetování a vzpomněl si, že ten virus je všude a nikdy nevíte, kdo jej má," vysvětluje Jonathan.

Na pravé ruce má tetování šíleného biskupa, který trhá jeho kůži. ,,Biskup je symbolem ohavností, které víra vyvolává. Trhá moji kůži, aby odkryl Krista. Je to symbol náboženství, tak úplatného. Osobně nevěřím žádné takové blbosti. Opravdu si myslíte, že všechny ty peníze jdou na charitativní účely?"

Jonathan se přidal ke skupině Sex Art, jako hlavní zpěvák. Byla to právě tato skupina, ve které jej Munky (James Shaffer) a Head (Brian Phillip Welch) spatřili v místním klubu. Dotázali se jej,. zda nechce zkusit jejich skupinu, kterou později nazvali LAPD. Jonathan souhlasil. ,,Nechtěl jsem, ale psychiatrička mi řekla, že bych byl hloupý to nezkusit. A tak vznikl Korn," dodává Jonathan Davis. 

Jonathanovy texty vytvořily hodně sporů. Mnoho písní vychází z lidí kolem něj, včetně písně Kill You, která je o jeho nevlastní matce, která ho neustále trápila, trestala a mučila. A píseň Mr. Rogers, která se původně nazývala Be My Neighbor, byla inspirována televizním seriálem Mr. Rogers.

V listopadu roku 1998 se Jonathan Davis oženil se svou přítelkyní Renee. ,,Byla to svatba, na kterou nikdy nezapomenu. Měl jsem na sobě brnění a na hlavě královskou korunu. Ona byla víla. Bylo tam plno malých rusalek a skřítků, bylo to šílené. Byl to nápad Renee. Když jsme tak o tom přemýšleli, napadlo nás, že by to byla docela sranda udělat to jako ve středověku. Viděli jsme ten film Excaliber. Chtěli jsme to jako v tom filmu. Byla to opravdu sranda... Každý měl na sobě kostým. Vše bylo perfektní, ten hrad, ve kterém jsme byli, byl dost strašidelný," vzpomíná Jonathan.

Kromě zpěvu a psaní textů či skládání písní je Jonathan Davis výborný hráč na dudy. 

Jonathan byl zpočátku známý také díky svému nevšednímu vkusu oblékat se pouze do sportovního oblečení značky Adidas, jež zanedlouho začali nosit i ostatní členové skupiny Korn.

.Jonathan Davisjonathan DavisJ.DavisJonathanJonathan davisJonathan Davisjonathan davis  

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Komentáře