Julia Roberts životopis

24. březen 2014 | 14.18 |

.Julia Roberts

Povolání: Herečka / Datum narození: 28.10.1967 v Smyrna, Georgia, USA / Znamení: Štír / Výška: 175 cm / Barva očí: Kaštanová


Životopis:   Julia Fiona Roberts spatřila poprvé světlo světa 28.října roku 1967. Dětství prožila v malém městě Smyrna v Georgii (USA) se svou matkou Betty-Lou, která působila jako herečka a pracovnice v církvi, zatím co její otec Walter pracoval jako prodejce vysavačů, spisovatel a herec. Julia má dva starší sourozence - bratra Erica a sestru Lisu.

Julia nezažila příliš šťastné dětství. Ve čtyřech letech se jí rozvedli rodiče kvůli finančním potížím. Betty-Lou zůstala ve Smyrně s dvěma dcerami, kdežto Walter se společně se šestnáctiletým Ericem odstěhoval do Atlanty, kde po šesti letech zemřel na rakovinu.

Kvůli silným brýlím a velké puse narážela Julia často ve škole na posměšky od svých spolužáků. Později se ovšem rozhodla vzít svůj vzhled do vlastních rukou. Využila svých velkých rtů, ze kterých vytvořila obchodní značku, sundala brýle, místo nichž začala používat kontaktní čočky, které ještě více zvýrazňovaly její kaštanové oči, a v neposlední řadě využila i své vyšší postavy.

Jako malá holčička si dlouho přála stát se veterinářkou a neměla ambice být herečkou. To se změnilo po dokončení Campbell High School ve Smyrně. Tehdy se Julia rozhodla spojit se se svou sestrou a bratrem v New Yorku, kde .společně navštěvovali divadelní školu. Mezitím pracovala jako prodavačka obuvi.

Zanedlouho podepsala smlouvu s modelingovou agenturou "Click", pro kterou pracovala do doby, kdy jí její bratr, který již působil ve filmovém průmyslu, přihrál její první roli ve filmu Blood Red. Film nebyl zrovna úspěšný, ale díky němu se dostala do Hollywoodu. Ještě před tím si zahrála ve dvou televizních filmech. V roce 1988 si zahrála číšnici ve filmu Mystic Pizza a vedlejší roli ve filmu Satisfaction společně s Liamem Nelsonem. O rok později (1989) si zahrála ve filmu Steel Magnolias (Ocelová magnólie) společně se svým tehdejším snoubencem Dylanem McDermottem. Za roli v tomto filmu byla také poprvé nominována na Oscara, kterého ale získala o dvanáct let později.

V roce 1990, po natočení romantického filmu Pretty Woman se z Julie stala herecká superstar a téměř přes noc se stala nejžádanější herečkou Hollywoodu. Noviny o ní psaly každý den a lidé po celém světě o ní mluvili. Najednou nemohla opustit svůj dům aniž by ji na každém kroku nedoprovázela ochranka před hordou reportérů a fotografů.. Tato doba pro ni byla trpkou zkouškou, začala velmi hubnout a začalo se mluvit o její závislosti na drogách, či o anorexii, což se nakonec nepotvrdilo.

Záchrana přišla poté, kdy se téhož roku setkala ve filmu Flatliners (Hráči se smrtí) s hercem Kieferem Sutherlandem. Kiefer opustil svoji ženu a děti a přestěhoval se k Julii. Vztah a zároveň skandál roku začal. V srpnu roku 1990 Julia a Kiefer oznámili svoje zasnoubení a v říjnu si Julia nechala k narozeninám vytetovat na levé rameno čínský symbol věčné lásky.

Jejich svatba byla naplánovaná na 14.června roku 1991, avšak sen se rozplynul poté, co se Julia dozvěděla o Kieferově vztahu se striptérkou Mandou Rice. Následně se Kiefer nechal slyšet, že sex s Julií byl jako spaní s mrtvolou. Julia zrušila svatbu, psychicky se zhroutila a musela být převezena do nemocnice. O pár dní později Julia utekla pryč před novináři do Irska s Kieferovým .nejlepším přítelem Jasonem Patricem a zlé jazyky spekulovaly o plánované svatbě v Irsku. Mezitím se v kinech objevil úspěšný film Sleeping With The Enemy (Noci s nepřítelem). Po krátké době se Julia s Jasonem rozešli kvůli jeho nekončící vášni v pití piva. V této době se opět objevili zvěsti o Juliině závislosti na drogách.

Po úspěchu filmů jako Sleeping With The Enemy, Dying Young (Zemřít mladý) či Hook (1991) se Julia rozhodla vzít si od filmování delší přestávku. Během této pauzy strávila hodně času s Danielem Day-Lewisem. Na dva dlouhé roky Julia téměř zcela zmizela z pláten kin, kromě ne zrovna úspěšného filmu The Player (Hráč) z roku 1992. Najednou začali všichni spekulovat o návratu "Pretty Woman" na filmové nebe. Okázalý návrat uskutečnila v roce 1993 v thrilleru The Pelican Brief (Případ Pelikán) na motivy stejnojmenné knihy od Johna Grishana. Tvrdilo se, že John napsal knihu přímo pro Julii jako hlavní hrdinku, která. ztvárnila studentku Darby Shaw. Po té ovšem natočila dosti nepovedené filmy jako I Love Trouble (Zbožňuju trable) nebo Pret-a-Porter.

V červnu roku 1993 se Julia poprvé provdala. Šťastný muž byl o deset let starší country zpěvák Lyle Lovett. Po několika týdenní známosti se objevili v kostele, kde si vyslovili své "ano". Svatba přišla a zase odešla dříve než se začalo mluvit o rozvodu a děti, které by možná zachránily manželství a které si velmi přáli, nepřišly. V březnu roku 1995 pár oznámil, že se v dobrém rozvedli. Rozvedli se po 21 měsících manželství, ale zůstali dobrými přáteli. Poté se začalo spekulovat o mnoha partnerech, kteří se objevovali po boku Julie - nejčastěji byli zmiňováni např.: Jason Patrick, Ethan Hawke, Richard Gere či Mattew Perry. Julia pokračovala v natáčení filmů jako Something To Talk About (Síla lásky), Mary Reilly a Michael Collins. V této době se začalo povídat, že konec Juliiny kariéry je za dveřmi, její filmy nedosahovaly úspěchů jako v minulosti a začala se ztrácet ze stránek časopisů a médií. Také se julia robertsobjevovaly diskuze o následovnicích Julie, mezi kandidátkami byly například: Sandra Bullock, Julia Ormond nebo Julianne Moore. Ale Julia se vrátila s hlavou vzhůru, jak u ní bylo ostatně zvykem. V roce 1997 natočila úspěšný film Conspiracy Theory (Spiknutí) s Melem Gibsonem a velký hit My Best Friend's Wedding (Svatba mého nejlepšího přítele).

Na konci 20. století byla pracovně velmi vytížená. Ve vánočním čase roku 1998 se objevil na plátnech kin film Stepmom (Druhá nebo první) a v létě roku 1999 do kin přišly dva filmy - Nothing Hill a Runaway Bride (Nevěsta na útěku). V prvním zmiňovaném si zahrála filmovou hvězdu Annu Scott, která se zamilovala do prodejce knih Hugha Granta a ve filmu Runaway Bride (Nevěsta na útěku) si Julia opět zahrála po boku Richarda Gera. V roce 2000 měl v kinech premiéru film, který vznikl podle skutečné události - Erin Brockovich, kde si zahrála cílevědomou sekretářku, která. objeví ekologický skandál. Následně po premiéře se o Julii začalo mluvit jako o hlavní favoritce na držitelku Oscara. Její vysněný den přišel 25.března roku 2001, kdy se Julia poprvé v životě dočkala nejcennějšího ocenění ve filmovém průmyslu. Tento film jí také vynesl post nejlépe placené herečky v Hollywoodu (20 miliónů USD), který drží dodnes.

V tomto roce (2001) měli v kinech také premiéru 3 filmy: v březnu The Mexican (Mexičan) s Bradem Pittem, America's Sweethearts (Zlatíčka pro každého) přišel následně v červnu a ve vánočním čase to byl remake snímku Ocean's Eleven (Dannyho parťáci). V tomto filmu si zahrála mezi jinými s Bradem Pittem a Georgem Clooneym. Tento film byl ve státech velkým hitem a na rok 2004 už se plánovalo natáčení pokračování (Ocean's 12). Rok 2001 nebyl pro Julii pouze radostný. V červnu Julia oznámila rozchod s přítelem Benjaminem Brattem po téměř čtyřletém vztahu. O rok později (4.7.2002) se ale .provdala za kameramana Dannyho Modera, který byl ještě měsíc před svatbou ženatý. Rozešli se v dobrém a o svém vztahu k Benjaminovi Julia říká stále jen to nejlepší. V roce 2003 natočila dva filmy ve vedlejších rolích - Full Frontal (Hollywood, Hollywood) a Confessions Of A Dangerous Mind (Milujte svého zabijáka). I když první nesklidil velký úspěch, tak druhý přitáhl mnoho diváků. Na konci roku 2003 natočila film Mona Lisa Smiles (Úsměv Mony Lisy), který ovšem v USA příliš nesplnil očekávání.

Julia žije s filmovým kameramanem Dannym Moderem, se kterým má tři děti. Dvojčata - holčička Hazel Patricia Moder a chlapeček Phinnaeus Walter Moder - se narodila 28.listopadu 2004 a třetí dítě, chlapec Henry Daniel Moder se narodil 18.června 2007.

...julia roberts.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře