Sarah Michelle Gellar životopis

25. březen 2014 | 02.02 |

SMGSarah Michelle

      Gellar

Povolání: Herečka, producentka / Datum narození: 14.4.1977 v New York City, New York, USA / Znamení: Beran / Výška: 163 cm / Barva očí: Zelená


Životopis:   Sarah Michelle Gellar začala svoji hereckou kariéru již ve čtyřech letech, právě když jedla v místní restauraci ji objevil jeden agent. O tři týdny později měla první práci v televizním filmu An Invasion Of Privacy (1983). Také si v tomto věku zahrála v reklamách pro Burger King a McDonalds "The Battle of the Burgers". V roce 1984 se její rodiče rozvedli. Ve stejný rok se objevila jako Philova dcera ve filmu Over The Brooklyn Bridge.

V průběhu několika následujících let dostávala několik menších rolí ve filmech i v televizi. První velký zlom přišel v roce 1993, když si zahrála v roli Kendall Hart v televizním seriálu All My Children, kde působila dva a půl roku. Za tuto roli byla v roce 1994 nominovaná a v roce 1995 již obdarována cenou Emmy v kategorii Younger Leading Actress.

Druhý významný zlom přišel, když dostala roli Buffy v seriálu Buffy The Vampire Slayer (Buffy, přemožitelkaSMG for Maxim upírů). Nejprve se Warner Brothers rozhodlo natočit jen třináct dílů, ale díky velkému uspěchu se natočilo dalších 22 dílů. Díky bojovým scénám v seriálu se Sarah naučila Tae Kwon Do a Kickbox. Tento seriál odstartoval kariéru Sarah Michelle Gellar k větším filmovým rolím.

Hned v roce 1997 si zahrála vedlejší roli Helen Shivers ve filmovém thrilleru I Know What You Did Last Summer (Tajemství loňského léta) s Jennifer Love Hewitt, kde cestou z párty čtveřice teenagerů autem srazí rybáře, který se jim přesně za jeden rok začne mstít. Následovala další vedlejší role ve filmu Scream 2 (Vřískot 2), kde si zahrála po boku Davida Arquetteho, Neve Campbell a Courtney Cox.

V romantickém dramatu Cruel Intentions (Velmi nebezpečné známosti z roku 1999 konečně dostala hlavní roli po boku Ryana Phillippa a Reese Witherspoon. Za tento film získala honorář 500 tisíc dolarů a za jednu roli v seriálu Buffy The Vampire Slayer si vydělala 75 tisíc dolarů.

V dubnu roku 2001 se zasnoubila s Freddiem Prinzem Jr. a v září roku 2002 si řekli své "ano" na malém, skromném obřadě v Mexiku.

V roce 2009 se jí narodila dcera jménem Charlotte Grace Prinze.


SMG

Zajímavosti:

  • Sarah Michelle má hned několik tetování: čínský symbol, Tao symbol, Celtic desing a dýku.
  • V Tae Kwon Do má hnědý pás.
  • Je vegetariánka a workoholička.
  • Největší hrůzu má z hřbitovů.
  • Pětkrát denně se sprchuje.
  • Na populárním Comic-Conu v San Diegu se objevila poprvé v roce 2004, kdy propagovala The Grudge, podruhé se objevila v roce 2011 kvůli seriálu Ringer.

SMGSMGSMGSMGSMGSMG

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře