Robert Pattison životopis

26. březen 2014 | 03.51 |

.Robert Pattison

Povolání: Model, herec, muzikant / Datum narození: 13.5.1986 v Londýn, Velká Británie / Znamení: Býk / Výška: 185 cm / Barva očí: Modrá


Životopis:   Robert Douglas Thomas Pattison se narodil v Londýně v Anglii. Vyrůstal v Barnes na Londýnském předměstí. Jeho otec Richard Pattison se živil dovážením veteránů z Ameriky a jeho matka Clare pracovala v modelingové agentuře. Robert má dvě starší sestry - Lizzy a Victorii. V minulosti byly jeho přítelkyněmi herečka Kristen Stewart, zpěvačka Katy Perry a údajně i herečka Nikki Reed a modelka a herečka Riley Keough.

Britský rodák svou hereckou kariéru zahájil už jako teenager v amatérském divadle v Barnes, kde vyrůstal. Společně s tím se věnoval i modelingu, do něhož jej zasvětila jeho matka. První větší film, v němž se objevil, byl snímek Království prstenu. O rok později ztvárnil roli Cedrica Diggoryho ve filmu o čarodějnickém učni Harry Potterovi s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár. Objevil se poté ještě v dílu Harry Potter a Fénixův řád. V dramatu Little Ashes ztvárnil umělce Salvadora Dalího a o rok později na něj čekala jeho životní role ve slavné .Twilight sáze. Tam si zahrál upíra Edwarda Cullena, do něhož se zamilovala Kristen Stewart jako Bella Swan, ale i miliony dívek po celém světě. Díky úspěchu Twilight ságy se začaly další role jen hrnout. V roce 2009 si zahrál po boku Umy Thurman v historickém dramatu Miláček a se svou kamarádkou Reese Witherspoon v dramatu Voda pro slony. Také se objevil v thrilleru The Rover a v thrilleru Hold On To Me.

Robert Pattison je tváří několika módních značek a rovněž se považuje za zpěváka.

....

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře