Reese Witherspoon životopis

27. březen 2014 | 21.13 |

.Reese

    Witherspoon

Povolání: Herečka, modelka, producentka, skladatelka / Datum narození: 22.3.1976 v New Orleans, Louisiana, USA / Znamení: Beran / Výška: 156 cm / Barva očí: Modrá


Životopis:   Laura Jean Reese Witherspoon je dcerou zdravotní sestry a lékaře. Svou kariéru začíná v sedmi letech jako dětská modelka a v televizních reklamách. V Nashville, kde vyrůstala navštěvovala Harpeth Hall, dívčí střední školu. V roce 1991 se poprvé objevila ve filmovém dramatu He Man In The Moon (V měsíčním svitu). Teprve čtrnáctiletá Reese na sebe upoutala pozornost kritiky, za vytvoření postavy Dani Trant, která prožívá první zkušenosti s láskou.

Během studia na střední škole se v roce 1993 objevila ve filmech Jack The Bear (Jackova ukolébavka) s Dannym DeVitem a v hlavní roli rodinného dramatu A Fear Of Place (Vzdálené místo), díky kterému musela strávit několik měsíců v poušti Kalahari. Po úspěšném dokončení střední školy se rozhodla omezit hereckou kariéru a přihlásila se .na studium anglické literatury na Stanford University. Přesto se objevila v thrilleru Fear (Milenec nebo vrah) a v satiře na Červenou Karkulku v krimi filmu Freeway (Maniak) o patnáctileté dívce, která cestuje za svou babičkou. Za film Freeway získala ocenění na katalánském mezinárodním filmovém festivalu Ocenění pro nejlepší herečku.

Herecká kariéra Reese Witherspoon začíná nabírat na obrátkách od roku 1998, když si zahrála ve dvou významných filmech. Prvním z nich bylo drama s Genem Hackmanem, Susan Sarandon a Paulem Newmanem Twilight (Soumrak). Druhým byla veleúspěšná fantasy komedie Pleasantville (Pleasantville: Městečko zázraků). Následující rok přichází obrovský úspěch v drama Cruel Intentions (Velmi nebezpečné známosti) po boku mladých hvězd Sarah Michelle Gellar, Ryana Phillipa, Selmy Blair a Joshuy Jacksona. Ve filmu se zakoukala do Ryana Phillipa, za kterého se provdala na jaře 1999. Stejný rok si také zahrála hlavní roli v komedii Election (Kdo z koho).

Po několika průměrně úspěšných filmech jako Best Laid Plans (Nebezpečná síť) z roku 1999, Little Nicky (Malý Nicky - Satan Junior) 2000, American Psycho (Americké psycho) 2000, přichází opravdový hit. Tím je komedie Legally Blonde (Pravá blondýnka) 2001, kde hraje dívku, kterou opustí přítel, protože se mu zdá až příliž "blond". Jde proto (jako on) studovat práva a zjistí, že je chytřejší než si myslela. Film po uvedení do kin vydělal téměř sto milionů dolarů a prokázal, že. Reese dokáže opravdu přitáhnout diváky.

V průběhu roku 2002 se objevila jako host v seriálu Friends (Přátelé) a v kresleném seriálu The Simpsons (Simpsonovi) vytvořila hlas k postavě Grety Wolfecastleové. Stejný rok také natočila romantickou komedii Sweet Home Alabama (Holka na roztrhání) 2002. V roce 2003 opět zazářila v pokračování komedie Legally Blonde 2 (Pravá blondýnka 2), kterou zároveň produkovala.

V roce 2005 vstoupila do kin romantická komedie Just Like Heaven (A co když je to pravda?), kde si zahrála hlavní roli ducha, který ale není úplně tím pravým duchem a je připoután k žijícímu tělu.

Ve snímku Water For Elephants (Voda pro slony) se objevila po boku herce a modela Roberta Pattisona, z roku 2011.

Hlasovou roli v animovaném dobrodružném filmu Brave (Rebelka) z roku 2012, namluvila Reese hrdinku Meridu, v hlavní roli.

V roce 2014 účinkovala Reese Witherspoon ve filmech Three Little Words, The Good Lie, Wild a Inherent Vice.

Se svým bývalým manželem Ryanem Phillipem má dceru Avu Elizabeth, která se narodila v roce 1999 a syna Deacona, který se narodil roku 2003.

Reese v listopadu 2006 požádala Ryana o rozvod a později začala chodit s hercem Jackem Gyllenhaalem. Ani tento .vztah nevydržel a skončil po jednom měsíci.

Roku 2010 se dala dohromady s Jimem Tothem, kterého si vzala 26. března 2011 a o rok později, 27. září 2012 se jim narodil syn Tennessee.

.........

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Reese Witherspoon životopis walome®pise.cz 28. 03. 2014 - 09:40