Amanda Seyfried životopis

29. březen 2014 | 23.46 |

.Amanda Seyfried

Povolání: Herečka, zpěvačka, skladatelka / Datum narození: 3.12.1985 v Allentown, Pensylvánie, USA / Znamení: Střelec / Výška: 161 cm / Barva očí: Tyrkysová-Modrá


Životopis:   Amanda Seyfried se narodila 3. prosince 1985 ve státě Pensylvánie. Od svých jedenácti let dělala modelku. V roce 2002 - 2003 se objevila v seriálu All My Children, kde hrála postavu Joni Stafford. V roce 2004 přerušila studia na universitě, aby mohla natáčet film Mean Girls (Protivný, sprostý holky), kde si zahrála postavu Karen. Původně měla zájem o hlavní roli Cady (kterou pak ztvárnila Lindsay Lohan) nebo o roli Reginy. Ale nakonec se musela spokojit s vedlejší rolí.S Lindsay Lohan jsou dodnes dobré kamarádky.

Další Amandiny filmy jsou: Nine Lives, American Gun (Americká zbraň), Alpha Dog, Solstice (Slunovrat), Chloe (Pokušení), Červená Karkulka, Jennifer's Body (Bacha, kouše!), Mamma Mia! (kde si zahrála po boku Meryl Streep). Objevila se v seriálech jako Law And Order (Zákon a pořádek), House M.D. (Dr. House), Wildfire (kde. hrála postavu Rebecy), CSI: Crime Scene Investigation (Kriminálka Las Vegas), Big Love (Velká láska - kde hraje společně s Tinou Majorino).

Amanda hrála ve filmu Veronica Mars, postavu Veroničiny nejlepší kamarádky Lilly Kane. Objevila se také na obálce tří knih spisovatelky Francine Pascal.

V roce 2008 přišel její dosavadní nejlepší úspěch, a to role ve zfilmovaném muzikálu Mamma Mia! po boku Meryl Streep a Pierce Brosnana. K tomuto filmu také nazpívala titulní píseň Gimme Gimme Gimme, která se dobře umístila i v hitparádách.

Amandiným koníčkem je sbírání džín, má všechny možné druhy a nakupování ji ještě neomrzelo.

...........

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře