Shannen Doherty životopis

30. červenec 2013 | 18.41 |

shannen dohertyShannen Doherty

Povolání: Herečka / Datum narození: 12.4.1971 v Memphis, Tennessee, USA / Znamení: Beran / Výška: 160 cm / Barva očí: Zelená


Životopis:Shannen Doherty se narodila 12. dubna 1971 ve státě Tennessee, rodičům Tomovi a Rose Dohertyovým. Její otec pracoval v bance, zatímco její matka vlastnila kosmetický salón. Má staršího bratra jménem Sean. V roce 1978 se mladá Shannen přestěhovala se svojí rodinou do Los Angeles, kde měl její otec zařízenou lepší práci. Již od útlého věku věděla, že se chce věnovat herectví. A věci na sobě nenechali dlouho čekat a Shannen Doherty dostala v pouhých 10 letech roli v seriálu ''Father Murphy''.

Vždy byla vynikající studentkou se skvělými výsledky a zapojovala se do různých hereckých soutěží a podobně. Ale v soukromí byla spíše samotářka, která nevyhledávala velké skupiny lidí. První větší úspěch zaznamenala již v 11 letech v ''Little House on the Prairie'' jako Jenny Wilder. Dále pak hrála např. v seriálu ''Our House''. Poté to šlo samo a mezi její větší filmové role patří filmy jako ''Girls Just Want to Have Fun'', kde hrála po boku Jessicy Parker a Helen Hunt a nebo film ''Heathers'', kde mimo jiné hrála i Winona Ryder.

Její opravdový úspěch přišel v roce 1990, ve věku 19 let, když se seznámila s Aaronem Spellingem a ten jí obsadil do seriálu ''Beverly Hills, 902 10''. Tam hrála jednu z hlavních rolí- Brendu Walshovou. Velmi přitahovala pozornost médií a stala se z ní skutečná hvězda. Ovšem kvůli problémům v jejím osobním životě, seriál po čtyřech sériích opustila a její sláva začala postupně upadat.

Krátce před tím, než odešla z Beverly Hills (1993) uzavřela sňatek s Ashley Hamiltonem, bohužel pět měsíců na to se rozvedli, protože Shannen Doherty cítila, že se k sobě nehodí a navíc se vídali jen párkrát za týden.

V roce 1998 se opět shledala s Aaronem Spellingem a ten jí nabídl slibnou roli- Prue Halliwellové v seriálu Charmed. Tam hrála spolu s Alissou Milano a Holly Marií Combs. Dokonce režírovala tři epizody. Ale ani tady nevydržela příliž dlouho a seriál opustila po třech sériích, proslýchá se, že měla neshody s Alissou Milano a navíc se chtěla věnovat práci na filmu. To se jí dařilo a od té doby natočila spoustu filmů, mezi nimi například ''Another Day'', ''The Rendering'' a ''Nightlight''. Shannen se znovu vdala 24. ledna 2002 v Las Vegas za Richarda Solomona, obřad probíhal v tajnosti jen v kruhu rodiny a blízkých přátel. Vydrželi spolu 9 měsíců (!!), ale svoje manželství ukončili až v roce 2003 přesto však zůstali dobrými přáteli.

Poté se vrátila k televizi a stala se uvaděčkou pořadu ''Scare Tactics''. V roce 2004 hrála v seriálu ''North Shore'' a v roce 2005 v seriálu ''Love, Inc.''. Od té doby se Shannen Doherty daří a stále se pohybuje mezi televizí a filmem. Její poslední projekt je televizní show s názvem ''Breaking Up With Shannen Doherty'' v té pomáhá lidem ukončit, nebo naopak napravit jejich vztahy.

Shannen DohertyShannen na plážiShannen

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře