Leelee Sobieski životopis

4. duben 2014 | 14.23 |

lLeelee

     Sobieski

Povolání: Herečka / Datum narození: 10.6.1983 v New York City, New York, USA / Znamení: Blíženci / Výška: 178 cm / Barva očí: Modrá


Životopis:   Leelee se narodila francouzkému malíři Jeanu a Elizabeth nezávislé spisovatelce, která později převzala roli její manažerky. Má staršího bratra.

Když navštěvovala střední školu v New Yorku, získala pozornost režiséra, který ji přemluvil, aby se zúčastnila konkurzu na televizní film Reunion (1994). Konkurz vyhrála a zahrála si ve své první televizní roli Anny, po boku Marla Thomase.

Svůj filmový debut uskutečnila v Disneyho komedii Jungle To Jungle (1997). Krátce poté získala své průlomové role ve filmech Deep Impact (Drtivý dopad) 1998 a A Soldier's Daughter Never Cries (Vojákova dcera nepláče) 1998. Za oba výkony získala uznání a také nabídku hlavní role v televizním filmu Joan Of Arc (Johanka z Arku) 1999, zal niž získala nominaci na cenu Emmy v kategorii nejlepší herečka.

V roce 1999 Sobieski ztělesnila podivínskou středoškolskou studentku po boku Drew Barrymore ve filmu Never Been Kissed (Nepolíbená) 1999. Stejný rok si také zahrála spolu s velkými celebritami Tomem Cruisem a Nicole Kidman v roli koketní dcery majitele obchodu ve filmu Stanleye Kubrickse Eyes Wide Shut (1999).

Leelee Sobieski žije v New Yorku, kde v roce 2000 pořád ještě navštěvovala stejnou soukromou střední školu, kde byla poprvé objevena. Při studiu stále hraje a stejný rok se objevila po boku Chrise Kleina v teenagerovském románu Here On Earth.

lNásledující rok si zahrála ve strašidelném thrilleru The Glass House (Skleněný dům) 2001, v roli Ruby Baker, dospívajícího děvčete, které jednoho večera vyrazí s kamarádkami tajně na divoký večírek. Když se vrátí, čeká doma policie, která jí oznámí, že rodiče zahynuli při tragické autonehodě. V den pohřbu se Ruby dozvídá, že rodiče před smrtí učinili jako opatrovníky pro ni a jejího mladšího bratra Rhetta své přátele Glassovi. Děti se přestěhují do extravagantního skleněného sídla Glassových v Malibu. Atmosféra je napjatá, Ruby si jen obtížně zvyká na nové prostředí, malý naivní Rhett je naopak oslněn drahými dárky, kterými ho Glassovi zahrnují. Brzy se ale začne ukazovat, že Erin a Terry Glassovi nejsou tak zcela milujícími adoptivními rodiči, jak by se mohlo na první pohled zdát. Za tento film získala honorář jeden milion dolarů.l

Leelee se také objevila v nezávislém filmu My First Mister (2001) a napínavém filmu Joy Ride (2001).

Vedle hvězd Hollywoodu si znova stoupla v roce 2009 ve filmu Veřejní nepřátelé, v tomtéž roce získala hlavní roli ve filmu Najít štěstí, kde hrál mimo jiné Mattew Davis, za kterého byla nakrátko vdaná. Poté se vdala za Adama Kimmela, se kterým má dceru Louisannu Ray Kimmel.

llll

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře