Zrcadlo Smrti: Zabijí své majitele

16. březen 2015 | 15.40 |
› 

Z filmu Oculus

Oculus:              

    Děsivá realita


V roce 1997 je ve francouzkých novinách zveřejněna zpráva, která všechny šokuje. Z policejního skladu zmizelo starožitné zrcadlo, které je pro každého člověka smrtelně nebezpečné. Film Oculus byl tedy pravděpodobně inspirován skutečnými událostmi...U kavárenského stolu sedí muž, kterému není přes otevřené noviny vidět do tváře. Kolem něj prochází žena a na zadní straně jeho novin si všimne do očí bijícího titulku: "Z policejního skladu bylo ukradeno zrcadlo smrti!". Žena se zvedne, přijde k muži a beze studu se ho zeptá: "Hrozně se omlouvám, ale nemohl byste mi ty noviny na chvíli půjčit? Zaujala mě tam jedna novinová zpráva..." "Ta o tom zrcadle?" zeptá se muž bez váhání. "Nevěřím tomu, podle mě je to nesmysl! Ale klidně si to přečtěte, tady máte ty noviny... A nechte si je. Stejně už jsem je celé prohlíd. Poroučím se," usměje se muž a odejde. Co stojí v článku o záhadném zrcadle smrti?

ZLATÍ ANDĚLÉ

V novinách se píše následující: "Z policejního skladu bylo před několika dny odcizeno několik starožitných předmětů včetně starožitného zrcadla, na jehož rámu je na zadní straně vyražena signatura LOUIS ARPO, 1743. Rám je pozlacený a v jeho42 horní části se nacházejí dva vyřezaní andělé." A následuje oznámení, že "policie vyzývá všechny starožitníky, milovníky umění, ale i obyčejné lidi, aby tento předmět od nikoho nekupovali, nebrali do zástavy a ani se nepohybovali v jeho blízkosti. Jedná se o smrtelně nebezpečný artefakt, který již zapříčinil smrt nejméně 38 osob." Žena se začne smát. Po chvíli se však zarazí a začne přemýšlet, zda by něco takového přece jen nemohla být pravda. Podobně zareagují statisíce lidí, kteří si novinovou zprávu ve Francii přečtou. Do redakce pak přijde obrovská záplava dotazů i stížností rozhořčených čtenářů s tím, jak je vůbec možné, že noviny otiskly tento podivný text.


SÍDLÍ V ZRCADLE DÉMONI?

Brzy je zjištěno, že krátkou novinovou zprávu má na svědomí vedoucí pařížské společnosti Asociace starožitníků EMIL FREINET, který prý zná celou jeho historii. Zrcadlo smrti měl v roce 1743 vyrobit pařížský mistr Louis Arpo, o němž bylo známo, že se kromě umění věnoval i černé magii. Byl také členem několika okultních společností a účastnil se i různých satanistických rituálů na nichž vzýval temné síly a démony z podsvětí. Na obřadech bylo vždy přítomné Freinetovo zrcadlo, které se paradoxně nazývá Zlatí andělé. Podle všeho je tak od začátku spjaté s černou magií a během satanistických mší do něj mohly vstoupit temné síly a démoni. Komu všemu způsobil tento artefakt smrt?

PRVNÍ MAJITEL, PRVNÍ OBĚŤ

V průběhu několika staletí zrcadlo projde mnohýma rukama. Zrcadlo koluje dál a majitelé jeden za druhým umírají... Jedním z prvních známých vlastníků Zlatých andělů se po Freinetovi stává bohatý řecký bankéř KIRAKOS GANDZAKETZ. Zrcadlo zakoupí v létě roku 1769 a nastěhuje si ho do svého domu v Paříži. Dlouho se v něm ale neprohlíží. Již 30. září téhož roku je nalezen na jedné lesní cestě, jak bezvládně leží poblíž svého kočáru. Nikdy se nepodaří zjistit skutečnou příčinu úmrtí. Když na jeho těle policisté nezjistí žádné stopy po násilí, oficiálně prohlásí, že se jednalo o přirozenou smrt. Osud však následnězpůsobí, aby se zrcadlo v roce 1774 dostalo rovnou na královský dvůr k mladé královně a císařovně MARII ANTOINETTĚ (1755-1793), která je v té době čerstvě provdána za francouzkého krále LUDVÍKA XVI. (1754-1793). Ta zrcadlo začne postupně nenávidět.

888

KRÁLOVNA ZŘÍ V ZRCADLE VLASTNÍ SMRT!

"Královna v něm prý zahlédla popravné lešení s gilotinou a ženu s ostříhanými vlasy v bílých šatech, kterou doprovází kat a vede ji na smrt," začne se tehdy šuškat mezi lidmi, když se rozkřikne, že Marie Antoinetta zrcadlo ze srdce nenávidí. Královna tak nechá Zlaté anděly odnést ze svých komnat a tak ho její sluhové ukryjí. Časem se však ukáže, že když Marie Antoinetta v zrcadle spatřila ženu v bílých šatech, kterou vedou na popraviště, uzřela svoji budoucnost. Ta žena byla ona sama! 16. října roku 1793 je v Paříži během Velké francouzké revoluce čtvrt hodiny po poledni nemilosrdně popravena, když jí ostří gilotiny setne hlavu před jásajícím davem, skandujícím: "Ať žije republika! Ať žije svoboda!". Je možné, že kdyby Marie Antoinetta nevlastnila zrcadlo, ve kterém viděla vlastní smrt, nikdy by pod gilotinou neskončila? Není jisté zda královně Zlatí andělé opravdu přinesly smrt v mladém věku. Jisté ale je, že nikdo neví, kam se potom zrcadlo podělo.

NEJDŘÍV JE NA ŘADĚ OTEC, PAK NETEŘ...

O Zlatých andělech se více jak půlku století nic neví. Zprávy o nich se pak objevují až v roce 1852, kdy na zrcadlo narazí francouzký kníže jménem D´AUBERT v obchodě s uměleckými předměty a zakoupí ho. Jen rok na to, na jaře roku 1853, však umírá i on. Při souboji, který se odehraje kvůli naprosto banálnímu sporu, ho zabije nevýznamný šlechtic. Díky závěti vedou další "kroky" zrcadla k D´Aubertově 20leté neteři LAURE NOEL. Jenže ani ta na tomto světě v přítomnosti zrcadla nevydrží dlouho. Jen o několik dní později ji najdou v jejím domě ležet na zemi bez života. Příčina smrti? Náhlé krvácení do mozku! Jak se to tak mladé, zdravé dívce mohlo přihodit? Už to nevypadá jako pouhá náhoda, když zemřel další člověk v přítomnosti zrcadla...

ROZSEKEJTE HO NA STŘEPY!

O osudu zrcadla smrti po dalších 50 let nejsou opět téměř žádné konkrétní zprávy. Říká se však, že za tu dobu vystřídá několik desítek majitelů, z nichž všichni do jednoho za záhadných okolností zemřou! Posledním majitelem zrcadla smrti jezrcadlo smrti na začátku 20. století francouzká rodina, jejíž tři členové náhle zemřou v roce 1910. Až poté je tento nebezpečný artefakt umístěn do policejního skladu, kde trpělivě čeká na svého dalšího majitele. Nebo spíše na svou další oběť... V té době se již o zrcadle veřejně říká, že kolem sebe skutečně rozsévá smrt. Některé policisty tak napadne Zlaté anděly rozsekat na střepy.549 Nikdo se k tomu však nakonec neodhodlá. Všichni se bojí, že by tím na sebe přivolali smrt či nějaké kruté prokletí. Zrcadlo smrti se časem z paměti lidí vytratí, až do doby, než ho v roce 1997 někdo ukradne z policejního skladu, načež o něm v novinách vyjde ona podivná zpráva. Kdo ho mohl vzít? A šel si pro něj zloděj cíleně, nebo o jeho děsivé historii neměl ani páru? Dodnes nikdo neví, kde se tajemné zrcadlo nachází. Umírají kvůli němu na světě další lidé i nyní? Snad může existovat logické vysvětlení, proč všichni ti, kdo zrcadlo vlastnili, tak náhle zemřeli.

JE NA VINĚ JEDOVATÁ RTUŤ?

Záhadologové tvrdí, že je v zrcadle díky černé magii nahromaděno příliš negativní energie, která vysává život ze všeho živého kolem. Objevují se i takové názory, že z člověka odčerpávají životní auru andělé na rámu zrcadla. Odborníci si ale myslí, že se za vším neskrývá nic jiného než odrazová plocha zrcadla, která se až do 19. století pokrývala amalgámem. A právě ten může obsahovat až 30% jedovaté rtuti, která lidem postupným vdechováním skutečně dokáže způsobit smrt. Proti této teorii ale hovoří jeden nepopiratelný fakt: Výpary z takového množství rtuti by člověk musel vdechovat nejméně 5-10 let. Ale oběti zrcadla smrti přeci umírali již po pár dnech či týdnech... 

Film OCULUS

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře