Amy McDonald životopis

6. duben 2009 | 23.19 |

amy mcdonaldAmy

McDonald

Povolání: Zpěvačka, kytaristka / Datum narození: 25.8.1987 v Brishopbriggs, Východní Dunbartonshire, Skotsko / Znamení: Panna / Výška: 163 cm / Barva očí: Modrá


Životopis:Amy McDonald se narodila nedaleko největšího skotského města Glasgow. Na kytaru se začala učit sama, když v kůlně našla starou tátovu kytaru. Jejími dětskými vzory byli Travis a The Libertines, kvůli nimž se také hudbě začala věnovat. Když bylo Amy 12 let, vzala si, inspirovaná hráčským uměním Francise Healyho, svou první kytaru a sama si na ni začala brnkat. A tak začala umělecká dráha další zpěvačky...

Amy hrála nejprve v různých kavárnách a hospodách, když jí blyo asi 15 let. První větší koncert si Amy odbyla v Brunswick  Cellars v Glasgowu. Pak poslala svou demo nahrávku do magazínu NME a to už byl jen krok k podepsání smlouvy se společností Melodramatik. V dnešní době navštěvuje Amy vysokou školu v Bishopbriggsu, kde studuje obor sociální vědy.

V roce 2007 se Amy rozhodla vydat své první album, které pojmenovala This Is The Life. Do dnes se ho po celém světě prodalo přes 1,2 miliónu kopií. Prvním singlem z alba se stala píseň Poison Prince, která však mezi posluchači nezaznamenala moc velký úspěch. Po ní nadešel čas na druhý singl Mr Rock and Roll, hitparád ve Skotsku a Litvě.

V říjnu roku 2007 vydala Amy svůj třetí singl s názvem L.A., který ale pro ni znamenal spíše hitparádový úpadek (jen 5. místo ve Skotsku). Zajímavostí je, že jako B-strana se objevila předělaná píseň Mr Brightside od The Killers. Pořádný průlom v její kariéře ale znamenal až čtvrtý singl z desky- píseň This Is The Life se stala opravdu celosvětovým hitem a z Amy udělala světovou hudební hvězdu. Nejen první místo v Rakousku, Belgii, Holandsku a Dánsku, ale díky tomuto songu objevila Amy také Česká republika. V roce 2008 pak následovaly singly Run a re-edice prvního singlu Poison Prince. Tyto písničky však zatím na svůj úspěch čekají.

amy mcdonaldamy mcdonaldamy mcdonaldamy mcdonaldamy mcdonald

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Amy McDonald životopis monika 28. 07. 2009 - 15:33